V uplynulém víkendu 14. – 15. října se konalo na závodním labském úseku v Hradci Králové poslední kolo druhé ligy sk. B.

Naše družstvo Tubertini Česká Lípa nastoupilo v běžné sestavě Jarda Cajthaml, Martin Zrůstek, Aleš Bohm a moje maličkost.

Panovala trochu obava, že vzhledem k pokročilé roční době již v této poměrně mělké vodě mnoho ryb nebude. Události ze soboty ovšem svědčily o něčem jiném, chytalo se kromě sektoru D mnoho ryb. Se 16,66 kg jsem svůj sektor B vyhrál, Aleš ne sektoru D také vybojoval jedničku s 9,1 kg. Martin se na C trápil a s 560 g skončil na chvostu. Cajda s 18 kg okupoval třetí pozici na sektoru A, který byl na úlovky nejbohatší.

Během dne postupně přecházela studená fronta, doprovázena silným větrem, vyšší oblačností i trochou deště. Naše obavy, že nedělní lov nebude na úlovky tak bohatý, se bohužel vyplnily…
Ráno se již citelně ochladilo, při míchání krmení nás ale trochu zahřály paprsky ranního slunce. Krmení jsme namíchali s větším množstvím hlíny, než ve sobotu, abychom ještě více nepřesytili ryby, již tak dost saturované ze soboty.
Samotné chytání se však od sobotního diametrálně lišilo, ryba vůbec “nežrala”, jednalo se o zcela náhodné úlovky po celé délce závodního úseku. Na první nához jsem chytil tzv. skimmera, cejna střední velikosti a liboval si, že to bude opět fajn chytání. Ovšem tato moje premiéra byla zároveň derniérou, další spodová ryba již nepřišla. Pohled na kolegy v okolí také nevěštil nic dobrého, nikdo nic nechytal.
Poctivě jsem vodil angličák v nakrmeném místě a po dvou hodinách již trochu propadal zoufalství. Nepomáhaly změny hloubky, rozložení broků, změna systému krmení, nic.
Po vystřelení několika méně utažených koulí jsem si všiml pohybu rybek u hladiny a po úpravě propadové montáže na jednom z prutů jsem začal sporadicky odchytávat oukleje. Byla to zkouška trpělivosti, neboť ani tato obvykle žravá rybka nebrala poctivě, na pět marných záseků jsem obvykle jednu trefil. Ale 16 kusů se jich do vezírku dostalo, což mi stačilo na neuvěřitelné druhé místo v sektoru B (914 g). Cajda vychytal v sektoru A šestku s 295 gr, Aleš zůstal na C bez ryby a Martin na D odčinil sobotní neúspěch a dosáhl umístění 3 s 3,496 kg.
První pozici v posledním kole ligy obsadili zaslouženě borci z družstva Nové Strašecí Maver B, přičemž famózně chytající Roman Pokorný st. se umístil na prvním místě v jednotlivcích. My jsme skončili na druhém místě v družstvech, já na druhém místě v jednotlivcích. Na třetím místě se v tomto kole objevili šikovní kolegové z družstva Tubertini Vysoké Mýto, Petr Svatoš z tohoto týmu obsadil skvělé třetí místo v jednotlivcích.
Co se týká celkového umístění v tomto ročníku, třetí v družstvech skončili borci a borkyně z týmu Colmic Plaňany, druzí jsou místní hoši z Hradce Králové. Naše družstvo se celkově vyšvihlo na první místo a opět se tedy po roční odmlce objevíme v první lize, s přáním tam setrvat déle, než jednu sezónu 🙂.
Na třetím celkovém místě se v jednotlivcích umístil Roman Pokorný st., druhý je velmi stabilně lovící Radek Lev ml. a první pozici obsadil náš neúnavný malý bojovník Jarda “Cajda” Cajthaml.
Závod byl perfektně zorganizován a proběhl bez zádrhelů a nepříjemností. Díky za to organizátorům a kolegům, kteří odvedli nelehkou práci na trati před, během i po závodě.